Caravantrekker.nl

Kwaliteit Dethleff

Hans vraagt op 16 februari 2011:

Na 2x een hobby caravan (nooit meer) en een Fendt (welke wel bevalt) hebben we ons oog laten vallen op een dethleff 500DB. We vinden vooral de indeling voor ons geschikt.
Heeft iemand ervaring met de kwaliteit van dethleff , en is deze te vergelijken met de goede kwaliteit van b.v. een Fendt
B.v.D. Hans

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Hans van Door antwoordt op 17 februari 2011:

Wij hebben 2x een Dethleffs gehad (maar nooit meer)

Fendt hebben we 1x gehad en was een goede wagen (beetje oubollig)

Nu een Hobby (veel frisser) en nog goed afgewerkt ook.

Waarom blijf je niet gewoon bij Fendt.


Jan antwoordt op 17 februari 2011:

Ik zou ook even vergelijkend warenonderzoek doen naar het gewicht van Detleff ten opzichte van vorige caravan en andere merken.
Dat er produktiefouten en foutjes zich soms voordoen is één ding, of een dealer ze opmerkt en verhelpt een tweede.
Goed bij aflevering opletten is dus de boodschap.
Verder lijken de meeste cv merken verdacht veel op elkaar qua materialen😉


Louis antwoordt op 17 februari 2011:

Ik heb op de laatste caravana voor de verandering eens vaak op de knie'en gelegen om onder de caravans en campers te kijken.
En op plaatsen in het vakantiemateriaal waar je normaal nooit zo op let .
Dus van die plaatsen waar kabeltjes ,waterslangen e.d. achter en tussendoor geprutst moeten worden .
Wat voor elk merk geldt: Systeem droevig !
Bedrading bengelt er maar ergens onder of aan ,met alle risico op storingen ,doorschuren enz.
Veel te grote doorvoergaten die er als door de ratten uitgevreten uit zien .
Kilo's opgekwakte kit.
Ringverwarmingslangen die ergens zomaar buitenom hangen waar je het al helemaal niet zou verwachten ,en op de meest slordige manier zijn "vastgezet".
En zo nog veel en veel meer.
En jawel,ook bij de zogenaamde gerenomeerde merken.
Mijn conclusie : De kwaliteit hangt voor het overgrote deel af van de instelling van het fabriekspersoneel ,en de tijd die ze krijgen om e.e.a. te bouwen.
Het is schandalig genoeg letterlijk : van boven bont-en van onderen.....
Kijk zelf maar eens naar dit soort zaken op een volgende beurs,en bepaal dan welk merk uw keuze zou zijn.
Dat kon nog wel eens behoorlijk lastig worden.....


Theo antwoordt op 18 februari 2011:

@Jan,
Verder lijken de meeste cv merken verdacht veel op elkaar qua materialen.

Ze lijken misschien op elkaar. De verschillen zijn (in kwaliteit) groot. Dit geldt niet voor koelkast, verwarming e.d. Wel voor kastjes, sluitingen, leidingen etc.

@Louis,
Wat voor elk merk geldt: Systeem droevig!

Voor elk merk? Ook hier geldt dat er tussen merken grote verscillen zijn.


Fr@ns antwoordt op 18 februari 2011:

Precies Theo. Het probleem blijft voor de argeloze koper om de verschillen te ontdekken, want de dealers beperken zich al gauw tot het aanprijzen van eigen waar. Mensen moesten op beurzen wat meer in kastjes en onder de vloer kruipen en naar constructie- en materiaaldetails vragen


Robbert antwoordt op 18 februari 2011:

@louis Wij hebben een Fendt Saphir 450 QB van bouwjaar 2009, dit is onze 2e Fendt. Qua afwerking, kwaliteitsbeleving en duurzaamheid vinden wij de Fendt uistekende caravans. Ook voor de kabeltjes en slangetjes die buiten het zicht zijn gemonteerd. De Fendt van nu zijn daarbij ook nog frisser en vrolijker dan die van voorheen. De altijd al frisse en vrolijke Hobby's zijn kwalitatief gewoon net ff minder. Ga maar op bed zitten, voel deuren en kastjes en snap waar het gewichtsverschil vandaan komt. Blijf dus lekker bij een Fendt!


Tom antwoordt op 18 februari 2011:

Ik ben erg tevreden over mijn BIOD. Als bouwkundige kijk ik met andere ogen naar een caravan.
Nadeel is de prijs, maar op langer termijn is een BIOD veel goedkoper omdat de levensduur erg lang is.
Voordeel is dat je zelf de indeling kunt bepalen.
Alle ander merken zijn gebouwd op een kortere levensduur. Meer omzet en continuïteit!


RobD antwoordt op 18 februari 2011:

"Alle ander merken zijn gebouwd op een kortere levensduur".

Is natuurlijk onzin. Alles staat en valt met het gebruik en onderhoud, ook preventief.


fransvb antwoordt op 18 februari 2011:

Onze eerste caravan was een Dethleffs, een fijne caravan 6,5 jaar gebruikt nooit problemen gehad met construktie en interieur. Totdat ik op internet las van de haarscheurtjes die bij o.a. Dethleffs in het voorfront kunnen voorkomen.
als bouwkundige kon ik gemakkelijk een vochtmeting doen. inderdaad vocht achter de haarscheurenen in de voorfrontconstruktie.
Dethlerffs en de Delthleffs Dealer wilden geen tegemoetkoming in de reparatiekosten doen. De 6 jaar waren inmiddels om.
Bij inruil van de Dethleffs kwamen we bij een Fendt delaer terecht die onze caravan ondanks de haarscheurtjes heel coulant heeft ingeruild tegen een Fendt. De Fendt is een heel fijne caravan geen problemen met interieur en exterieur. Soms hebben we wel eens spijt van de indeling, maar dat is iets heel persoonlijks


Hans antwoordt op 18 februari 2011:

Bedankt voor uw reatie`s,
Wij hebben besloten om toch maar weer voor een Fendt te gaan.
Dit gezien het probleemloze gebruik over 4 jaar lang caravanen.(echt de gereedschapskist niet gebruikt)
Nooit meer een hobby kwam doordat er met onze twee voorgaande hobby altijd wel wat was zoals: keukenmeubel kwam los van achterwand, door het bedzakken naar eerste overnachting (houten draaggedeelte zat zwakpunt in)Kastjes en deuren gingen scheef hangen, Khumo banden standaard (dus klapband na 4 jaar)De kussens van de bank zakten na 2 seizoenen door dus opnieuw laten opvullen enz enz enz. DUS NOOIT GEEN HOBBY`S MEER
Groet,Hans


Tom antwoordt op 18 februari 2011:

RobD ik ben toch niet met je eens
"Alles staat en valt met het gebruik en onderhoud, ook preventief".
Naar mijn mening wordt de kwaliteit van een caravan bepaald door de toegepaste materialen en de wijze van construeren.
Bijv. als materialen last hebben van inwerking van vocht, dan zegt dat iets over de kwaliteit van die materialen. Als de vloer in een caravan gaat kraken of inzakken zegt dat iets over de wijze van construeren. Onderhoud blijft nodig, maar is uitsluitend bedoeld om de caravan te conserveren.


Karin antwoordt op 18 februari 2011:

Hans, wat weeg jij wel niet.....

Door het bed zakken en na 2 seizoenen al doorgezakte kussens, losgekomen keukenmeubel.

Werkelijk triest dat dat zo snel gebeurde,(vraagje, waren dit nwe. caravans? zo ja, dan was alles garantie geweest en begrijp ik het probleem niet).

Als het gebruikte caravans waren heeft het wellicht te maken met de vorige eigenaar, ik zie hier wel eens caravans binnen komen die uitgeleefd zijn, andere daarin tegen zijn als nieuw.

Ligt er maar aan hoe iemand ermee om gaat.

Gelukkig is Fendt van Hobby.


RobD antwoordt op 18 februari 2011:

"Bijv. als materialen last hebben van inwerking van vocht, dan zegt dat iets over de kwaliteit van die materialen."

Juist dit zegt iets over het onderhoud, nieuwe lekkende c/vans worden niet gefabriceerd.


karin antwoordt op 18 februari 2011:

Nee RobD, Dat zegt niets over de materialen waar het vocht op in werkt.

Het zegt iets over de gebruikte afdichtingsmaterialen en hoe ze gebruikt zijn en soms iets over constructie.


Robbert antwoordt op 18 februari 2011:

@Karin `gelukkig is Fendt van Hobby`, klopt, maar wat telt is dat beide caravans in verschillende fabrieken worden gebouwd op een dag rijden van elkaar. Bij de overname van Fendt door Hobby is Hobby zo wijs geweest voor de productie van Fendt caravans trouw te blijven aan diens degelijke contructie, afwerking en materiaalkeuze 😉


Karin antwoordt op 18 februari 2011:

Dat is precies wat ik schreef Robbert.

Niets meer en niets minder.

Maar achter de schermen gebeurt eea wat de meeste onder ons niet weten.


antwoordt op 18 februari 2011:

Karin, ik ben erg nieuwsgierig/leergierig van aard.
Kennelijk weet jij meer dan de meesten van ons, althans dat suggereer je nu.
Het zou dan wel zo netjes zijn ons dan nu deelgenoot te maken van jouw kennis.
vrgr
JT®


Hans antwoordt op 19 februari 2011:

Hoi Karin,
nee gelukkig weeg ik niet zo zwaar, maar ben wel een flinke kerel 93 kilo.
Nee de beide hobby caravans waren nieuw gekocht, het bed begaf het echter al de eerste nacht, en nee niet door een amoreus samenzijn met moeders. Er zaten gewoon veel kwasten in de houten ombouw van het bed. Het keuken meubel+ kwam 3 cm los tijdens de vakantie in frankrijk in het 2e seizoen en zo kan ik met hobby
)is mijn ervaring ' wel even doorgaan.


Fred antwoordt op 7 september 2011:

Wij hebben ook een Hobby SF 4.40 Bouwjaar 2005.
Ik kan mij geheel bij Hans aansluiten.
Wij willen ook nooit meer een Hobby .
Terwijl ik Hobby een mooie caravan vond,maar ja daar koop je niets voor
We gaan nu voor de Knaus meer kwaliteit.
Een bed die bijna in elkaar zakt /Plastic kastje in WC ruimte wat onder de wastafel er af viel toen ik de deurtje open deed het zat vast met een klein schroefje enz.
Als je een Hobby koopt ,dan heb je er een Hobby bij, neem altijd gereedschap mee voor onderweg.
En ik weet met iedere merk kan er eens wat mee zijn, en je moet er een beetje geluk mee hebben.
En ga zo maar door


Rob antwoordt op 8 september 2011:

Op dit moment heeft de discussie over kwaliteitsbeoordeling caravans 155 posts, en in deze discussie ben ik nummer 20. Volgens mij gaan we hier nooit uitkomen.
Kwaliteit is niet absoluut, maar relatief aan bijvoorbeeld het doel waarvoor je de caravan koopt, de persoonlijke voorkeuren en het beschikbare budget.

Als je wilt weten wat de kwaliteit van een Dethleffs caravan is, ben je helaas op je eigen beoordelingsvermogen aangewezen. Vertrouw je dat niet, vraag het dan aan iemand die je kent, waarvan je het oordeel op waarde weet te schatten en die jouw voorkeuren kent. Volgens mij ga je dat hier op dit forum niet vinden.

Nog 2 inhoudelijke punten: waarom valt je oog op een Dethleffs als je een Fendt hebt die bevalt? Lekker doorcarravannen met die Fendt zou ik zeggen!

Daarnaast: het advies om er ook eens onder te gaan liggen als je een caravan bekijkt zou ik ter harte nemen. De mate waarin het installatiewerk onder de vloer strak en netjes is gemonteerd zegt veel over de precisie waarmee de caravan in elkaar is geknutseld.


RobD antwoordt op 8 september 2011:

Inderdaad gaan we hier nooit uitkomen en wel omdat het begrip kwaliteit nooit is omschreven. Iedere heeft er zijn eigen visie op.
Tevens word een koop gedaan uit hoofdzakelijk emotionele redenen, waarbij rationaliteit al snel het onderspit delft. Hierdoor zal iedere zijn, oneigenlijke, argumenten laten prevaleren.


TR antwoordt op 8 september 2011:

Wij hebben Fendt, Hobby en Dethleff uitgebreid op de beurs in Düsseldorf bekeken.

Wat mij vooral opvalt is dat de buitenkant van de caravans verschillen. Glad en modern, standaard stucco en overige varianten. Dat is erg persoonlijk. Buitenkant zegt overigens weinig over de binnenkant. Hymer heeft een zeer mooie lijn, maar vanbinnen vond ik deze tegenvallen. Bürstner viel me positief op (wel prijzig).

Een slechte caravan (als je het hebt over de gerenommeerde merken) bestaat er niet. Dat is gewoon pech hebben.

Ik schat in dat de meeste caravanners belangrijk vinden;
1. Beleving / gevoel
2. indeling en kleur
3. prijs
4. merkbewust

Ik zou dus gewoon kiezen waar je je goed bij voelt en wat de portemonnee aankan.Slechte ervaringen?? er is genoeg over, kijk ook eens naar merken die je in eerste instantie niet zou kiezen...


TR antwoordt op 8 september 2011:

vergeet te melden;
Dethleff heeft een uitgebreid programma, daar lijkt kwaliteit (vooral door interieur) flink te verschillen. Basismateriaal is overig hetzelfde. Gewicht zeker niet!


AJ antwoordt op 8 september 2011:

Als je door een bed zakt en je bent een beetje handig en je maakt het zodat het er beter van wordt en je er niet meer doorheen zakt dan zegt dat toch verder niets over de kwaliteit van de hele caravan.

Deze site gaat over het trekken van een caravan. Vooral over de techniek ( auto, motor-(koeling), toerental en noem maar op.
Het woord "kwaliteit" zou ik op dit forum vooral willen linken aan : rijkwaliteit, goede stroomlijn etc.

Ik kan dan ook tegen de vraagsteller zeggen: een Dethleffs loopt ( goede belading! en kogeldruk ) perfect!!


antwoordt op 9 september 2011:

Onze ouders hadden 2 maal een Fendt, prima caravans, wij hadden eerst een Hobby 400KB(2003) en 495Ufe(2005)door omstandigheden jaren niets, nu weer een Hobby 460Ufe 2004 aangeschaft, ze bevallen ons gewoon heel goed, door het frisse uiterlijk en ruime en rijke binnenzijde krijg ik al vakantie als ik er naar kijk, zwakke punten: de rolhor geleiders bij de deur breken af bij de schroefjes en de vergrendeling van de koelkast wil wel eens stuk in het plastic huisje, maar daarvoor moet je bij Dometic zijn en niet bij Hobby, ik zet er trouwens wel weer Michelins onder! Dethleffs is ook een beste caravan gezien de ervaringen op de camping, voorfronten tussen 1999 en 2004 goed nakijken op vocht en scheurtjes! Bij sommige modellen is de douchebak afvoer stukgetrapt. Voorramen nakijken.
Succes, René


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Voorbeeld Trekrapport

Het Trekrapport heeft de vorm van een E-book met gemiddeld zo’n 30 pagina’s. Bekijk voor een impressie het voorbeeld van mijn vorige combinatie waarmee ik 15 jaar heb rondgereden.

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

Maximum snelheid

In Nederland mag je met een caravan nooit sneller rijden dan 90 km/u (op een autosnelweg). In Europa gelden andere maximale snelheden en afwijkende bepalingen.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker