Caravantrekker.nl

Regitreren van trekhaak?

Bona vraagt op 19 april 2007:

Ik heb zelf een trekhaak geplaatst.
Mijn vraag is of dat dit geregitreerd dient te worden bij het RDW?

Naar laatste bijdrage

Reacties:

Eric antwoordt op 19 april 2007:

Als je over voldoende tijd, gereedschap en handigheid beschikt en de trekhaak volledig monteert volgens de bijgevoegde instructies kan en mag u inderdaad zelf een gekeurde trekhaak monteren.
Verdere melding/registratie bij de RDW is niet nodig.


Eric weer... antwoordt op 19 april 2007:

Hmm, zit net even wat verder te surfen en vind onderstaande link:

http://www.mobikit.nl/atotz/rubriek_16/News_CategoryView.aspx?id=%2Fatotz%2Frubriek_16%2F58%2F

Maakt mijn 1e antwoord toch weer onwaarschijnlijk maar is mij verteld bij een trekhakenleverancier.
Misschien had deze leverancier het over haken < 750 kilo?


Jan@ antwoordt op 20 april 2007:

Meldt het wel aan je verzekeringsmaatschappij. Dan krijg je een AF vermelding op je groene kaart en is de aanhanger WA(schade aan derden) verzekerd als ie aan de trekhaak zit.


marco antwoordt op 21 april 2007:

Een goedgekeurde trekhaak moet ook op kentekenbewijs te vinden zijn. Informeer bij de RDW, waarschijnlijk is dit een papierkwestie.

Als het ding niet terug te vinden is op je papieren, mag je er niet meer dan 750 kg mee trekken, anders ben je in overtreding én onverzekerd.


Bert antwoordt op 21 april 2007:

'Een' trekhaak is niet voldoende. Het moet voor meer dan een fietsendrager o.i.d. een goedgekeurde zijn met daarop een typeplaatje. Behorend bij de betreffende auto natuurlijk. Je kenteken stuur je op naar de RDW met het verzoek om.... en dat krijg je terug met daarop vermeld het maximaal toegestaan trekgewicht. Een keuring van (de montage) van de haak is niet meer nodig. (Brrr, wat eng...)


Caravantrekker (Menno) antwoordt op 22 april 2007:

Opsturen van het kenteken is alleen nodig als het maximaal trekgewicht niet op het kenteken staat. Dat was vroeger het geval, dus nog steeds bij oudere auto's. Staat op het kenteken wel het maximaal trekgewicht is de enige voorwaarde dat het een RDW goedgekeurde trekhaak betreft. Overigens wordt bij de APK gekeken of de trekhaak nog wel vast zit.


Reageren kan niet meer!

Terug naar het overzicht van vragen

Trekadvies

Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.

Optioneel

Informatie

Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.

Onderwerpen

Maximum snelheid

In Nederland mag je met een caravan nooit sneller rijden dan 90 km/u (op een autosnelweg). In Europa gelden andere maximale snelheden en afwijkende bepalingen.

Donatie

Onafhankelijke informatie op internet kan niet gratis zijn!

Gastenboek

Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.

 

Adviesrapport

Download het unieke 30 pagina's tellende rapport met een grondige analyse van de prestaties van je auto met caravan.

Wat mag ik trekken?

Check wat je wettelijk mag trekken.

Auto:

Caravan:
(indien bekend)

 

©2025 Caravantrekker