Aad vraagt op 16 november 2016:
Wellicht een lastige vraag, maar ik heb nu zelf een Golf 1.4 met 150pk en 200Nm. Ik rijdt nu even een Seat Ateca met de 150pk versie en 250Nm.
Als ik een nieuwe auto moest uitzoeken, zou ik op voorhand de 150pk nemen, maar nu heb ik erin gereden! Dit blok is sterker, maar de eindoverbrenging is zo vreselijk lang, dat ik me afvraag of dit zelfs niet een nadeel kan zijn. Mijn 125pk is heel soepel en heeft korte versnellingen, waardoor ik (zonder caravan) alle bochten in zijn 3 kan nemen en de auto altijd trekkracht heeft. Deza 150pk Seat gaat stotteren bij lage toeren en op de snelweg moet ik regelmatig terug naar 5 of 4 terwijl ik in mijn eigen Golf Plus alles in 6 doe.
De vraag: als ik 85 rijdt, welke motor heeft dan de meeste trekkracht, gegeven de eindoverbrenging in beide auto's?
Los van dit alles valt mij op dat deze auto heel traag reageert op het gas.
Sjef Bertens antwoordt op 16 november 2016:
Beste Aad ik denk dat je de 1.0 Tsi Alteca gereden hebt want volgens de trekkracht grafieken, te vinden hier op deze site, presteert de 1.4 Alteca veel beter dan de Golf 1.4 ( 125 pk. - 200 Nm )
De ervaringen komen ook helemaal niet overeen met de eigenschappen van de motor n.l. vanaf 1500 toeren max koppel van 250 Nm ter beschikking.
Caravantrekker (Menno) antwoordt op 16 november 2016:
Je hebt het over de 125 pk Golf neem ik aan?
Maak een vergelijkende berekening (of print de factsheet van beide auto's) en kijk naar de kracht bij 90 km/u. Dan zie je dat de Golf wel wat meer toeten maakt maar toch niet sterker is. Wat wel zo is, en dat kan je zien in de trekkracht grafieken dat je met de Ateca net iets harder moet rijden bij 1000 toeren (begin van de lijnen).
Aad antwoordt op 16 november 2016:
Voor de duidelijkeheid: ik heb de 1.4TSI, 125pk, 200Nm Golf Plus en heb gereden in de 1.4TSI Ateca, 150pk, 250Nm
Ik zal de berekening maken. Dat had ik niet verzonnen dat ik daar de trekkracht kon zien.
Maar....VW heeft de Up en daar is nu ook een tsi van. Je hoopt dan dat het een lekker fel karretje geworden is, maar ook daar hebben ze de overbrenging zo lang van gemaakt, dat het ding 185 km/h loopt, wat niemand wil. Dit gevoel kreeg ik ook bij deze 150pk versie
Reageren kan niet meer!
Selecteer een auto voor een trekkrachtberekening.
Veel antwoorden op vragen zijn te vinden via het informatie overzicht.
Onderwerpen
Lees de beoordelingen van gebruikers die het Trekadvies hebben gekocht.
Alle wet- en regelgeving die over auto's en caravans bestaat wordt duidelijk uitgelegd.